Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Jego łupem padły środki chemiczne i narzędzia. 40- latek usłyszał zarzuty

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 40- letniemu mieszkańcowi gminy Miłakowo, który w sylwestrową noc włamał się do piwnicy i ukradł z niej środki chemiczne o łącznej wartości blisko 900 zł. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Policjanci ustalili również, że jest on odpowiedzialny za kradzież, do której doszło kilka miesięcy temu.

Sprawa rozpoczęła się 1 stycznia br., kiedy do Komisariatu Policji w Morągu wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do piwnicy w jednej z miejscowości w gminie Miłakowo. Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc. Wtedy tosprawca zabrał z pomieszczenia środki chemiczne oraz dwa komplety kluczy nasadowych o łącznej wartości blisko 900 zł.

Morąscy policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, że odpowiedzialny za to przestępstwo jest 40- letni mieszkaniec gminy. W minioną środę mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali również część ze skradzionych przed niego przedmiotów. Ustalili także, że jest on odpowiedzialny także za inne przedstępstwo, do którego doszło kilka miesięcy temu. Wówczas, spod niezabezpieczonej wiaty ukradł wędki oraz szpadle.

40- latek dziś usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odmówił również składania wyjaśnień. Za swoje zachowanie tłumaczył się będzie przed sądem. Tam zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

ab

Ładowanie odtwarzacza...