Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Bądź widoczny na drodze! Policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe z okazji "Dnia Odblasków 2017"

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłakowie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przeprowadzili wieczorną akcję podczas której rozdawali pieszym poruszającym się poza terenem zabudowanym kamizelki odblaskowe.

Wczoraj (06.12.2017) obchodziliśmy ogólnopolski "Dzień Odblasków 2017". Głównym celem tego przedsięwzięcia było zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych.

Grupą najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo są piesi, którzy poruszają się po zmroku poza terenem zabudowanym. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłakowie przeprowadzili wieczorną akcje, podczas której rozdawali napotkanym pieszym kamizelki odblaskowe oraz przypominali, jak ważne jest noszenie widocznych elementów.

Za niestosowanie się do przepisów niechroniony uczestnik może zostać ukarany mandatem do 100 złotych. Ta kwota wydaje się dość niska w porównaniu do śmiertelnego ryzyka, jakie ponosi pieszy. Wydaje się też bardzo wysoka w porównaniu do ceny odblasku.

"Zależy nam na bezpieczeństwie, dlatego podczas akcji zamiast mandatów rozdawaliśmy kamizelki odblaskowe. Mamy nadzieje, że nasze działania przyniosą efekty i wszystkie osoby poruszające się po zmroku będą używały odblasków. Pamiętajmy, że nawet w miastach są miejsca nieoświetlone, gdzie pieszy ubrany w ciemne ubrania staje się niewidoczny dla kierowców, dlatego zachęcamy do noszenia odblasków zawsze i wszędzie!".

- mówią policjanci ostródzkiej drogówki.

 

ab