Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 świecą przykładem!

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedziły pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostródzie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskich akcji "Świeć Przykładem" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkoły".

"Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny" to ogólnopolska akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie.

Celem akcji "Świeć Przykładem" jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

W ramach obu akcji policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedziły uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostródzie. Funkcjonariuszki omówiły podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Opowiedziały gościom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie poruszać się w przypadku braku chodnika przy drodze.

Policjantki wytłumaczyły uczniom, dlaczego używanie elementów odblaskowych może uratować pieszemu życie. Oprócz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzieci dowiedziały się, jak zachowywać się z przypadku ataku zwierzęcia oraz co robić w przypadku zagubienia się. Przestrzegły również dzieci aby nie reagowały na zaczepki obcych im osób i w takich przypadach natychmiast informowały rodziców lub dorosłych znajomych.

Na zakończenie spotkań dzieci otrzymały opaski odblaskowe oraz kolorowankę- radiowóz.