OSTRÓDA: XX TURNIEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ

Wczoraj (18.11.17 r.) w Hali Sportowo-Widowiskowej OCSiR w Ostródzie przy ul. Kościuszki 22A odbył się XX Turniej Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Ostródy. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn z ostródzkich służb: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego, Ochotniczej Straży Pożarnej i Aresztu Śledczego.

Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie sportu, form aktywnego wypoczynku i rekraecji ruchowej oraz integracja ostródzkich służb mundurowych. Turniej ten od początku istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród samych zawodników jak i ich rodzin. Grać mógł każdy czynny zawodowo funkcjonariusz, ratownik lub przedstawiciel służb i organizacji wspierajacych. Wszyscy uczestnicy spotkali się w swoim czasie wolnym, reprezentując poszczególne służby mundurowe i ratownicze.

Turniej został rozegrany systemem - „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjaznej, sportowej atmosferze współzawodnictwa i gry "fair play".  W tegorocznych zawodach zwycięzcą turnieju okazała się drużyna z Państwowej Straży Pożarnej. Drugie miejsce wywalczył zespół Aresztu Śledczergo, trzecie miejsce na podium zajęła reprezentacja ostródzkiej Policji. Kolejne miejsca zajęli: Ochotnicza Straż Pożarna i Ratownictwo Medyczne.