Ostróda: Na prywatnej posesji znaleziono pocisk - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Na prywatnej posesji znaleziono pocisk

Oficer dyżurny ostródzkiej komendy został powiadomiony o znalezionym niewybuchu. Na nietypowy przedmiot natknął mężczyzna, który wykonywał prace na swojej posesji. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce znaleziska i powiadomili saperów

Niebezpieczne znalezisko odkrył wczoraj (13.11.2017 r.) mieszkaniec Ostródy na swoim podwórku. Funkcjonariusz z grupy minersko-pirotechnicznej potwierdził, że jest to pocisk z czasów II wojny światowej. Przez całą noc i dzisiejszy ranek miejsce odnalezienia niewybuchu zabezpieczali funkcjonariusze Policji . Wkrótce na miejsce przybędą saperzy, którzy zabiorą pocisk z materiałem wybuchowym celem jego neutralizacji.

Należy pamiętać, że w przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego/saperskiego.