Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Pijana i bez prawa jazdy, 23-latka za kierownicą osobówki

Totalnym brakiem odpowiedzialności wykazała się młoda kobieta, która nie dość, że była po spożyciu sporej ilości alkoholu, to bez uprawnień wsiadała do osobowego auta, którym kierowała po drodze publicznej. Wcześniej pojazd zabrała rodzicom bez ich wiedzy.

Do zatrzymania 23-letniej kobiety doszło w piątek w nocy na jednej z ostródzkich ulic. Do kontroli drogowej kierowcę renault zatrzymali policjanci prewencji.

Podczas weryfikacji danych przez funkcjonariuszy okazało się, że mieszkanka Ostródy nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto okazało się, że wsiadła za kierownice auta mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało wcześniej pojazd zabrała rodzicom bez ich wiedzy.

Dwa dni wcześniej tj. (8.11.2017 r.) policjanci z Morąga zatrzymali 47 latka, który kierował bez uprawnień volkswagenem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Za popełnione przestępstwo 23-latce i 47-latkowi grozi wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, siadając za kierownicę po spożyciu alkoholu zagrożone jest nie tylko nasze życie, ale wszystkich użytkowników tej samej drogi!