Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zatrzymany sprawca przemocy domowej. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt

Ostródzcy policjanci zatrzymali 33-latka, który znęcał się nad matką i siostrą. Do zatrzymania doszło podczas realizacji przez dzielnicowego procedury Niebieskiej Karty w rodzinie. To właśnie wtedy kobiety postanowiły o wszystkim powiadomić policjantów. Mieszkaniec Ostródy został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego.

33-latek odpowie za znęcanie się psychiczne i fizyczne. Mężczyzna został zatrzymany 8 listopada br. w trakcie wizyty dzielnicowego w mieszkaniu należącym do jego matki. To właśnie wtedy do dzielnicowego dotarły niepokojące informacje o zachowaniu 33-latka. Mieszkaniec miasta od kilku miesięcy nękał i agresywnie zachowywał się w stosunku do swojej mamy i siostry.  Mężczyzna w trakcie awantur wyciągnął ręce do kobiet, groził, obrażał i krytykował.

Po interwencji policjantów 33-latek trafił do policyjnego aresztu. W trakcie zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (09.11.2017 r.) po wytrzeźwieniu sprawca przemocy domowej został przesłuchany i usłyszał zarzut znęcania się. Policjanci wystąpili też do prokuratury o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za przestępstwo znęcania się nad rodziną mieszkaniec miasta będzie odpowiadał w tzw. recydywie, gdyż już wcześniej był karany za to samo przestępstwo. Teraz grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.