Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Bezpieczni w domu, w przedszkolu, na ulicy…

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie realizując swoje zadnia służbowe odwiedzili w tym tygodniu dwa ostródzkie przedszkola. Była to doskonała okazja aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz na ulicy.

Przedszkolaki podczas tej wizyty dowidziały się jak postępować w kontakcie z osobami obcymi, dlaczego tak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego a także o numerach alarmowych z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci poznały tajniki służby policjanta

We wczorajszym spotkaniu w przedszkolu miejskim nr 1 w Ostródzie wzięli także udział policjanci z oddziałów prewencji w Olsztynie. Dzieci poznały tajniki pracy  policjanta podczas zabezpieczania imprez masowych.  Funkcjonariusze pokazali także  4-, 5- i 6 – latkom jak wygląda radiowóz, umundurowanie oraz sprzęt policjanta przy np. zabezpieczaniu meczu piłki nożnej.

Był to bardzo ciekawy i ważny dla dzieci element tego spotkania. Wszystkie maluchy z ogromnym zaciekawieniem słuchały mundurowych.