Ostróda: Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Ostródzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 35 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Obaj usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy (11.10.2017) podczas patrolowania miasta policjanci prewencji zauważyli zaparkowany na parkingu pojazd z włączonymi na stałe światłami stopu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić zachowanie kierowcy, trzymającego cały czas nogę na pedale hamulca. Mężczyźni byli zaskoczeni widokiem policjantów. Po chwili okazało się co było powodem zdziwienia 20 i 35 latka.

Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze znaleźli u nich woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego i białego proszku. Po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana i amfetamina. Mieszkaniec gminy Ostróda i Olsztyna trafili do policyjnego aresztu. Tego samego dnia zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz za popełnione przestepstwo grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.