Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Znęcał się nad swoją żoną. Został już złożony wniosek o dozór

30-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją żoną odpowie przed sądem. Mieszkaniec gminy Morąg został zatrzymany po tym, jak jego żona zgłosiła sprawę policjantom. Jak się okazało, mężczyzna od kilku miesięcy przejawiał agresję wobec kobiety, groził jej śmiercią, ubliżał i szarpał. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wnioskują o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego.

W niedzielę (10.09.2017 r.) do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który wszczął kolejną awanturę z żoną. Od kilku miesięcy mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu często awanturował się z żoną, szarpał ją za ubrania, wyzywał i groził śmiercią. Funkcjonariusze ustalili, że nie było to pierwsze takie zachowanie 30-latka. Dzień wcześniej policjanci interweniowali także pod tym samym adresem. Wówczas mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Jak ustalono rodzina była objęta procedurą Niebieskiej Karty.

Wczoraj mieszkaniec gminy Morąg po zebraniu przez policjantów dowodów w sprawie usłyszał zarzut znęcania się. Funkcjonariusze wnioskują do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego.

Za znęcanie nad osobą najbliższą grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.