Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policyjne podsumowanie tygodnia na drogach powiatu

Tak często, jak to tylko możliwe policja stara się docierać z apelem o rozsądną jazdę, a za taką uważa się kierowanie pojazdem przestrzegając przepisów ruchu drogowego oraz kultury na drodze. Niestety wciąż nie brakuje kierowców, którzy ze spełnieniem tych zasad mają ogromny problem lub po prostu wyraźnie je bagatelizują. W minionym tygodniu na drogach powiatu doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Odnotowano 43 kolizji, zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców oraz kierowcę pojazdu volvo, który prowadził pojazd pomimo wcześniejszego cofnięcia decyzją Starosty uprawnień.

Ostródzcy policjanci codziennie patrolują drogi powiatu dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu. I choć do wielu kierowców po kontroli nie można mieć większych zastrzeżeń, tak wciąż zbyt duża liczba kierowców lekceważy przepisy. W minionym tygodniu na drogach powiatu doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna. Odnotowano 43 kolizji, zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców oraz kierowcę, który prowadził pojazd pomimo wcześniejszego cofnięcia decyzją Starosty uprawnień.

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stare Jabłonki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 36-latka kierując volkswagenem na łuki drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pas przeciwnego ruchu , gdzie zderzyła się z ciężarowym man-em. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierującą samochodem osobowym. Pasażerowie, którzy podróżowali z 36-latką po udzieleniu pomocy medycznej opuścili szpital.

W ostatnim tygodniu funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Jednego z nich zatrzymał funkcjonariusz będący w czasie wolnym od służby. Widząc wsiadającego mężczyznę do pojazdu zastawił mu swoim ciałem drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Okazało się, że 46-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi powiatu kętrzyńskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w niedzielę (06.08.2017r.) na jednej z ulic w Miłakowie policjanci ruchu drogowego podczas patrolowanie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volvo. W trakcie legitymowania kierowcy i sprawdzania jego danych w policyjnym systemie, okazało się, że 37-latek decyzją Starosty Powiatu Ostródzkiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.