Ostróda: Areszt za napad na stację benzynową - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Areszt za napad na stację benzynową

O 3 - miesięcznym areszcie zadecydował ostródzki sąd w stosunku do dwóch mężczyzn, którzy napadli na stację benzynową. Ze stacji zginęły pieniądze i 10 puszek piwa. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów kilkanaście minut zdarzeniu.

W nocy z wtorku na środę (12.07.2017), około godziny 2:00 na jedną ze stacji paliw w Ostródzie weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich wyciągnął nóż i zaczął grozić pracownikowi stacji. Następnie sprawcy z kasy zabrali prawie 1 tysiąc złotych, a z hali sprzedażowej 10 puszek piwa.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pracownicy stacji natychmiast o zdarzeniu poinformowali Oficera dyżurnego ostródzkiej policji, a ten podległe patrole policyjne. Już po chwili na jednej z ulic w pobliżu miejsca zdarzenia, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez pracowników stacji benzynowej. 31-latek i 25-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

W miniona środę (12.07.17r.) obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Prokurator, który zapoznał się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym, wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzny. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku i zdecydował, że napastnicy najbliższe 3 miesiące spędzą  w areszcie.

Za rozbój kodeks karny przewiduję karę do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymanych mężczyzn kara będzie surowsza, gdyż odpowiadają w warunkach tzw. recydywy.