Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Areszt za znęcanie się nad żoną i dziećmi

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który agresywnym zachowaniem nękał swoją żonę i dzieci. Z uwagi na to, że takie zachowania mężczyzna przejawiało się coraz częściej, pokrzywdzona postanowiła zwrócić się o pomoc do policjantów. 40-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym w tej sprawie zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

40-latek od ponad 10 lat w domu często wszczynał najbliższym bezpodstawne awantury. Przez ten czas jego żona i dzieci znosili ciągłe upokorzenia, groźby i wyzwiska. O dramacie, który trwał od kilku lat w rodzinie w poniedziałek (15.05.2017 r.) zostali powiadomieni ostródzcy policjanci. W tedy też po interwencji mieszkaniec Ostródy trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów w sprawie sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.