Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zapłaciła za telefon 850 zł i… go nie dostała. Oszust internetowy usłyszał zarzuty

Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku wraz z Prokuraturą Rejonową zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 25-latkowi. Mieszkaniec gminy Grunwald wystawił do sprzedaży telefon komórkowy, za który przyjął zapłatę i go nie wysłał. Sprzedał urządzeniu innej osobie. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zgłosiła się kobieta, która kupił na portalu internetowym telefon komórkowy o wartości prawie 850 zł. Kobieta zapłaciła za zamawiany przedmiot, jednak go nie otrzymała. Pomimo prób skontaktowania się ze sprzedawcą, kupująca nie otrzymał ani zamówionego towaru, ani zwrotu gotówki.

Sprawa trafiła do Policjantów z Posterunku Policji w Stębarku gdzie zamieszkiwał 25-latek, który oferował telefon do sprzedaży. Funkcjonariusze dotarli do mężczyzny. Zebrany materiał dowodowy pozwolił 25-latkowi na przedstawienie zarzutu oszustwa. Okazało się, że mężczyzna sprzedał telefon lecz innej osobie za tą samą kwotę. 

Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.