Ostróda: Uczniowie odwiedzili policjantów - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Uczniowie odwiedzili policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie gościli u siebie uczniów Szkoły Podstawowej w Szyldaku. Dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Usłyszały wiele porad na temat swojego bezpieczeństwa. Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Ostródzką komendę Policji odwiedziły uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku. W trakcie zajęć policjanci opowiedzieli  dzieciom o służbie w Policji, jej ważnej roli społecznej oraz  zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Funkcjonariusze prezentując, omówili  rodzaje umundurowania i wyposażenia policjanta do służby. Duże zainteresowanie wzbudziły też policyjne radiowozy i motocykle wykorzystywane do codziennej pracy.

Podczas spotkania policjanci  odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących służby w Policji, podkreślając, że służby ratunkowe w każdej sytuacji są gotowe nieść pomoc.

W ramach kampanii ogólnopolskiej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, które należy stosować poruszając się drogą pieszo, czy też na rowerze pod opieką rodzica.

Spotkanie z dziećmi zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Ładowanie odtwarzacza...