Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Jagiełły w Ostródzie. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierowca seata nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym na przejściu dwóm kobietom. 41 i 68 latka z obrażeniami ciała zostały zabrana do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować starszej kobiety, która zmarła po kilku godzinach. Dalsze czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora.

W piątek kilka minut po godzinie 17.00 funkcjonariusze zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło ul. Jagiełły w Ostródzie, którą przebiegają drogi krajowe nr 16 i 15. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 42-letni mężczyzna kierując seatem nie ustąpił pierwszeństwa dwóm kobietom przechodzącym przez przejście dla pieszych.   Poszkodowane z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Tam trwały akcje ratunkowe 41 i 68-latki. Mimo wysiłków lekarzy, starszej kobiety nie udało się uratować, która zmarła po kilku godzinach.

Z powodu wypadku zablokowana została ul. Jagiełły. Policjanci przygotowali objazdy i kierując ruch w stronę ul. Chrobrego - Czarnieckiego.
Teraz trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.