Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Ostróda: Rozmawiali o bezpieczeństwie na terenie Powiatu Ostródzkiego

  W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie odbyło się kolejne spotkanie z członkami Komisji Spraw Społecznych, Porządku Publicznego i Zdrowia powołanej przy Staroście Ostródzkim. Spotkanie poświęcone było analizie stanu bezpieczeństwa i ocenie zagrożeń porządku publicznego na terenie powiatu, w tym szczególnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dużą uwagę poświęcono sprawie zapewnienia bezpieczeństwa w czasie zbliżającego się sezonu letniego.

 2. Ostróda: Policjanci ćwiczyli techniki interwencji pod okiem instruktorów

  Ostródzcy policjanci uczestniczyli w szkoleniu techniki i taktyki interwencji oraz posługiwania się bronią palną. Policjanci pod czujnym okiem policyjnych instruktorów doskonalą swoje umiejętności praktyczne. Było to kolejne z zaplanowanych na 2017 rok szkoleń z technik interwencji i samoobrony. Szkolenia te pozwalają na nabycie przez policjantów nowych umiejętności oraz utrwalanie tych już posiadanych, które mogą okazać się przydatne w działaniach interwencyjnych podczas codziennej służby.

 3. KONTAKT

 4. Kierownik Rewiru Dzielnicowych

 5. Komisariat Policji w Morągu

 6. Kierownictwo

 7. Ostróda: Bezpieczna Gmina Ostróda- szkolenie z samoobrony dla mieszkańsców gminy

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zorganizowali w sali Gimnazjum Żołnierza Polskiego w Durągu szkolenie z samoobrony dla mieszkańców gminy. Większe poczucie bezpieczeństwa i satysfakcja - tak można podsumować przeprowadzone przez policyjnych instruktorów szkolenie z samoobrony oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

 8. Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego

 9. Ostróda: Przechwycili narkotyki warte prawie milion złotych. Ich właściciele i sprzedawcy w policyjnym areszcie

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Ostródzie zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. W mieszkaniach sprawców policyjne grupy realizacyjne zabezpieczyły w sumie kilkanaście kg marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletki ekstazy i te na potencję, dwie jednostki broni palnej, ostrą amunicję i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. W gronie podejrzanych są mieszkańcy powiatu ostródzkiego, którzy współpracowali z narkotykowym hurtownikiem z woj. podlaskiego, wcześniej karanym za przestępstwa narkotykowe i rozboje. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych nielegalnych środków to około 800 tysięcy złotych. Mężczyznom, za posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 10. Ostróda: Dzielnicowi wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu

  Odpowiadając na oczekiwania lokalnych społeczności wobec pracy dzielnicowych, a także biorąc pod uwagę oczekiwania dotyczące tej służby w świetle nowych uregulowań prawnych, dzielnicowi z Ostródy i Iławy wzięli udział w zorganizowanym przez przedstawicieli z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie szkoleniu.